O nas

To wzruszające, gdy po latach nasz absolwent przyprowadza do nas swoją pociechę, bo ,,nie wyobraża sobie innego przedszkola” niż nasze.

To miłe, ale i niezwykle zobowiązujące. Staramy się więc, aby tych oczekiwań nie zawieść.
Pragniemy, by nasze przedszkole kojarzyło się z radością, zabawą, było miejscem spędzania czasu z przyjaznymi ludźmi – tymi małymi i tymi dużymi.

Dzieci przekraczające po raz pierwszy próg przedszkola mają trudne zadanie. Muszą pokonać obawy przed nieznanym i lęk związany z rozstaniem z rodzicami. Zdajemy sobie sprawę, że nie zastąpimy mamy i taty, ale dokładamy wszelkich starań, aby dzieci czuły się u nas bezpiecznie. Organizowane są specjalne zajęcia adaptacyjne. Na dzieci czekają ciekawe zabawy, koledzy, uśmiech i niewyczerpana cierpliwość z naszej strony oraz troskliwe ramiona, w które można się wtulić i schronić w razie potrzeby.

Nasze przedszkole jest instytucją otwartą i aktywną w środowisku. Podejmujemy wszelką współpracę, która przynosi korzyści naszym podopiecznym. Zapraszamy do nas wszystkich tych, którzy mogą swoją obecnością zaciekawić dzieci i nauczyć je czegoś nowego Wiele doświadczeń zdobywamy poza terenem przedszkola. Chętnie udajemy się do pobliskiego parku, odwiedzamy bibliotekę, muzeum, wędrujemy do innych ciekawych miejsc.

Dzieci z naszego przedszkola biorą udział w wielu konkursach, przeglądach i projektach edukacyjnych. W placówce organizowane są akcje charytatywne, inicjatywy ekologiczne i prozdrowotne. Organizowane są także zawody sportowe, pokazy i festyny rodzinne.

Dążymy do tego, aby poznawanie, uczenie i tworzenie sprawiało Państwa dzieciom dużo radości i motywowało do odkrywania tajemnic otaczającego świata.
Skupiamy się na rozwijaniu u dzieci samodzielności, tolerancji, otwartości, kreatywności i umiejętności dobrego funkcjonowania w grupie. Chcemy w ten sposób dać dzieciom solidne podstawy, które pozwolą sprostać wymaganiom stawianym w szkole i dorosłym życiu. W tworzeniu takich warunków pomagają nam wykorzystywane przez nas innowacyjne metody, nasza wiedza i wieloletnie doświadczenie.

Nasze cele osiągamy małymi krokami – spokojnie, rozważnie i zawsze na miarę indywidualnych możliwości każdego dziecka.

W przedszkolu prowadzimy zajęcia z rytmiki, języka angielskiego, logopedii i terapii pedagogicznej. W przedszkolu prowadzone są dwie innowacje pedagogiczne: ,,Cztery pory roku" /z zakresu logopedii/ i ,,Kropka" /z zakresu uważnosci i koncentracji uwagi/. Dzieci  biorą udział  w ,,Misiowym przedszkolu" /zabawy z matematyką/ i w zajęciach kulinarnych. W najstarszych grupach organizowane sa zajęcia z jezyka migowego i gra w szachy. Nasi nauczyciele posiadają kwalifikacje w kierunkach: pedagogika przedszkolna oraz pedagogika wczesnoszkolna, logopedia, terapia pedagogiczna, pomoc psychologiczna, integracja sensoryczna, oligofrenopedagogika, edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną, surdopedagogika, tyflopedagogika, wczesne nauczanie  języka angielskiego, wczesne wspomaganie rozwoju, terapia KE, a nawet - dietetyka :)

,,Baraczkom" przyznano certyfikat ,,Przedszkola przyjaznego prawidłowemu żywieniu i aktywności fizycznej" /Szwajcarsko - Polski Program Współpracy/ oraz certyfikat ,,Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy" pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Obecnie kierujemy uwagę w stronę tradycji pedagogicznych F. Froebla. Realizujemy opracowany przez B. Bilewicz - Kuźnię z UMCS w Lublinie program ,,Dar zabawy". Program odnosi się do idei freblowskich, wychodzi poza dominujące schematy, rozwiązania i metodyczne przyzwyczajenia.