Odwiedziny taty Wojtusia

4 grudnia swoje imieniny obchodzi Barbara, która jest patronką górników. Z tej okazji 11 grudnia w biedronkowej sali gościem był tata Wojtka Ł., który z zawodu jest górnikiem. Pan Piotr wyjaśnił dzieciom, na czym polega specyfika pracy górnika oraz skąd się wzięły gaz ziemny i ropa naftowa. Dzieci obejrzały filmy o Ignacym Łukasiewiczu oraz świętej Barbarze. Tata Wojtka opowiedział także o stroju górnika oraz od czego zależy kolor piór na czako, czyli górniczej czapce. Każda Biedronka otrzymała kartę pracę związaną z tematyką spotkania, papierowe czako, breloczek oraz słodki upominek. Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie oraz zapraszamy innych Rodziców do spotkania z Biedronkami i przedstawienia swojego zawodu bądź pasji :)