Kąciki freblowskie w grudniu i Mikołajki

Grudniowe kaciki freblowskie dotyczyły przygotowań przedświątecznych:

Kacik darów: Zabawy na sniegu i lodzie - układanie i konstruowanie z darów na lusterkach.

Kacik gospodarczy: porzadki przedświateczne - wycieranie kurzu, segregowanie klocków, porządkownie  w kąciku książęk.

Kącik badawczy: Który szalik jest najdłuższy? - mierzenie - zabawy z szalikami rozłożonymi i zwijanymi w kłębek. Ozdabianie torebki na prezenty.

Kąci twórczy: Szycie choinki, wypychanie i ozdabianie.

6 grudnia przypadają Mikołajki, dzieci od samego rana nasłuchiwały czy nie słychać dzwonków Mikołaja. Gdy w końcu usłyszały znajomy dźwięk wyruszyły na poszukiwanie prezentów. Najpierw zeszliśmy do szatni, gdyż dzieci sądziły, że Mikołaj zostawił im coś w butach, ale tam nic nie było. to udaliśmy się na górę do kuchni i obok gabinetu pani dyrektor w końcu dzieci znalazły torebki z prezentami. Radość była ogromna :)

Dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tego dnia:)