Rekrutacja 2024/2025 /aktualizacja/

Szanowni Państwo, informujemy, że terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli  są następujące: Terminy

W państwowych placówkach obowiązuje pięć odgórnych kryteriów ustawowych. Są one brane pod uwagę we wszystkich przedszkolach na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego. Zgodnie z nimi w pierwszej kolejności do przedszkola dostanie się:

• dziecko z rodziny wielodzietnej,
  • dziecko z niepełnosprawnością,
  • dziecko, którego rodzice albo rodzeństwo są osobami z niepełnosprawnością,
  • dziecko, które wychowuje tylko jeden z rodziców,
  • dziecko, które wychowuje się w rodzinie zastępczej.

Każda gmina może ustalić dodatkowe kryteria wynikające z lokalnych potrzeb społecznych: Kryteria

Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025 odbywać się będzie w formie on-line. Zapisując dziecko do przedszkola we wniosku wpisujemy tylko pełne godziny pobytu dziecka w przedszkolu, np. 6.30 - 15.30, 7.00 - 16.00, 7.30 - 15.30 itp.

Potrzebne załączniki - poniżej. Nie ma potrzeby załączania zaświadczeń z pracy, należy tylko dołączyć odpowiednie oświadczenie /załączniki poniżej/.

Strona internetowa systemu eNabór - https://rekrutacja.koscian.pl

Instrukcja składania wniosku na podstawie filmiku - YouTube

Jeżeli będziecie Państwo mieli problemy z elektronicznym złożeniem wniosku, prosimy o zgłoszenie tego faktu dyrektorowi przedszkola: przedszkolenr2koscian@wp.pl

W przedszkolu prowadzimy zajęcia z rytmiki, języka angielskiego, religii, pedagogiki specjalnej, logopedii i terapii pedagogicznej. W przedszkolu prowadzone są dwie innowacje pedagogiczne: ,,Cztery pory roku" /z zakresu logopedii/ i ,,Kropka" /z zakresu uważności i koncentracji uwagi/. Dzieci  biorą udział  w ,,Misiowym przedszkolu" /zabawy z matematyką/ i w zajęciach kulinarnych. W najstarszych grupach organizowane są zajęcia z języka migowego, elementy zumby i gra w szachy.  Nasi nauczyciele posiadają kwalifikacje w kierunkach: pedagogika przedszkolna oraz pedagogika wczesnoszkolna, logopedia, terapia pedagogiczna, pomoc psychologiczna, integracja sensoryczna, oligofrenopedagogika, socjoterapia, edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną, tyflopedagogika, surdopedagogika, wczesne nauczanie  języka angielskiego, terapia osób z autyzmem, wczesne wspomaganie rozwoju, terapia KE, pedagogika specjalna, dietetyka.

Przyznano nam certyfikat ,,Przedszkola przyjaznego prawidłowemu żywieniu i aktywności fizycznej" /Szwajcarsko - Polski Program Współpracy/ oraz certyfikat ,,Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy" pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Obecnie kierujemy uwagę w stronę tradycji pedagogicznych F. Froebla. Realizujemy opracowany przez B. Bilewicz - Kuźnię z UMCS w Lublinie program ,,Dar zabawy". Program odnosi się do idei freblowskich, wychodzi poza dominujące schematy, rozwiązania i metodyczne przyzwyczajenia.

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 16.30. W przedszkolu funkcjonuje szesć oddziałów.  Mamy własną kuchnię. Oferujemy 3 posiłki: I śniadanie - 8.30, II śniadanie  - 11.30, obiad - 13.30.

W Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Kościanie jest 67 wolnych miejsc. Prowadzimy nabór dla dzieci z roczników ,2021, 2020, 2019, 2018 /rocznik, czyli dziecko urodzone w okresie styczeń - grudzień/.