Zebranie z rodzicami - informacje

Poniżej przedstawiamy najważniejsze kwestie, które były poruszane na zebraniach z rodzicami w dniach 02.09 – 07.09.2021 r.

• Statut Samorządowego Przedszkola nr 2  w Kościanie
  • Rozkład dnia
  • Prosimy o przyprowadzanie dzieci najpóźniej do godz. 8.00.
  • Prosimy o odbieranie połączeń telefonicznych z przedszkola.
  • Prosimy o monitorowanie poczty elektronicznej z przedszkola.
  • Prosimy o monitorowanie strony przedszkola /wykładnia/.
  • W zakładce Komunikacja – znajduje się  zestaw adresów  w celu prowadzenia wspólnej komunikacji, a także numery alarmowe.
  • Każdą informację, którą przesyłacie Państwo do dyrektora /przedszkolenr2koscian@wp.pl/ zaczynamy od zapisu w tytule nazwy grupy oraz imienia i nazwiska dziecka. No i fajnie, jeżeli  się Państwo podpiszecie, chociaż imieniem.
  • Prosimy o korzystanie  z form kontaktu z nauczycielami  i dyrektorem.
  • Tworzona jest ,,szybka ścieżka” – na adres przedszkolenr2koscian@wp.pl przesyłamy wpisane w temacie nazwę grupy oraz imię i nazwisko dziecka /nowi rodzice i rodzice, którzy w ubiegłym roku szkolnym nie dołączyli do ,,szybkiej ścieżki”/.
  • Prosimy o zaświadczenia o alergii, jeżeli dziecko na alergię choruje.
  • Po nieobecnościach spowodowanych chorobą nie wymagamy zaświadczeń od lekarza. W ,,Procedurach bezpieczeństwa” napisane jest, że do przedszkola przyprowadzamy dziecko zdrowe i tego się trzymamy.
  • Jeżeli dziecko odbierane jest wcześniej, niż zadeklarowano we wniosku /i jest to pełna godzina/, to prosimy o podanie takiej informacji pracownikowi, od którego odbierane jest dziecko.
  • Dzieci nie dezynfekują rąk - po prostu myją ręce.
  • Na teraz – z placu zabaw korzystają tylko grupy przedszkolne.
  • Na teraz – zawieszona jest czynność mycia zębów w przedszkolu. Będziemy obserwować sytuację i w miarę możliwości czynność mycia zębów do przedszkola być może wróci.
  • Nie ma obowiązku informowania o nieobecności dziecka. Jeżeli jednak nieobecność przekracza miesiąc, prosimy o skontaktowanie się z dyrektorem /przedszkolenr2koscian@wp.pl/.
  • Informujemy o chorobach zakaźnych /ospa, covid itd/,  a także o wszach i innych żyjątkach.
  • Zapisy na religię – do piątku /możliwa zmiana decyzji w czasie roku/.
  • Odpłatność za przedszkole realizowana jest przelewem na konto przedszkola /wpisujemy nazwę grupy oraz imię i nazwisko dziecka - koniecznie/. Jeżeli dziecko jest nieobecne,  a zbliża się termin odpłatności, informację o należności możecie Państwo uzyskać u nauczyciela grupy. Numer konta i terminy tutaj
  • Opłatę na Radę Rodziców też realizujemy przelewem na konto, ale jest to inne konto niż przedszkolne tutaj
  • Od 01.10.2021 r.  wprowadzane są dwie innowacje pedagogiczne: ,,Cztery pory roku" i ,,Kropka". Zapraszamy do współpracy.
  • Ubezpieczenie – RR na sierpniowym spotkaniu wybrała Wartę, suma ubezpieczenia 11.000. Składka roczna 24 zł. Chętni rodzice - Wpłata do 23.09.2021 r. Przedtem wpis na listę deklaracji i wypełnienie druku z pełnomocnictwem na podpisanie umowy ubezpieczyciel – przewodnicząca/przewodniczący RR.
  • Pierwsze zebranie Rady Rodziców odbędzie się 09.09.2021 r, o godz. 17.00.