Wyprawka przedszkolaka

W co i jak ubrać dziecko? Ubranie dziecka ma być wygodne – nie dajemy spodni na szelkach lub z trudnymi do odpięcia guzikami. Najlepsze są luźne bluzki i luźne spodnie lub spódniczka na gumce. Długie rękawy bluzki mają być łatwe do podciągania. Paputki bez wiązania lub zapinane na rzepy (paputki podpisujemy). Ubieramy dziecko na ,,cebulkę” :)
Do podpisanego worka wkładamy rzeczy na zmianę – czasem zdarzają się ,,wpadki”.
Kolczyki, łańcuszki i bransoletki zostają w domu.
Przynosimy  pudełko  chusteczek  higienicznych.  Dzieci z grupy ,,Krasnalki"  będą odpoczywać po obiedzie na leżakach, nie będą jednak przebierane w piżamki.
Pytacie Państwo o szczoteczki do zębów, o ręczniki, dodatkowe przybory. Ręczniki mamy papierowe, mycie zębów na teraz jest w przedszkolu zawieszone. Będziemy obserwować sytuację i w miarę możliwości czynność mycia zębów do przedszkola być może wróci. Zakupimy dla każdego naszego przedszkolaka pojemniki na kredki, klej… Tym samym będzie nam i dzieciom łatwiej zachować higienę i bezpieczeństwo podczas tworzenia przecudnych, dziecięcych prac plastycznych.

Jeżeli pojawią się pytania lub wątpliwości, zapraszamy tutaj:
przedszkolenr2koscian@wp.pl