Wszyscy mamy swoje prawa

Motylki wiedzą, że i duzi i mali swoje prawa mają: do uśmiechu i spokoju, do miłości i do życia, do opieki swych rodziców, radosnego serca bicia. Dlatego w minionym tygodniu przypomniały sobie swoje prawa, przygotowały długą listę dziecięcych pragnień, a także wykonały grupową pracę plastyczną, na której każdy umieścił wykonany przez siebie portret. I tak powstała motylkowa rodzinka, wokół której widnieją wypowiedzi dzieci n/t ,,Co najbardziej lubią dzieci?”. Pracę można oglądać w przedszkolnym korytarzu. Pierwszy dzień czerwca był dla Motylków dniem niespodzianek, a także dniem w którym w szczególny sposób pokreśliliśmy jedno z podstawowych praw dziecka, jakim jest prawo do zabawy:) Były więc tańce z rówieśnikami, zabawy ruchowe przy muzyce np. ulubiona zabawa ,,Fryzjer” oraz rysowanie kolorową kredą na chodniku przed przedszkolem. Z okazji Dnia Dziecka pani dyrektor wręczyła wszystkim dzieciom i paniom książeczkę ,,Bajeczki o wdzięczności”. Autorami i ilustratorami jednej z nich są Motylki:) Z kolejną niespodzianką czekał na dzieci pan Robert. Zaprosił Motylki do ogródka warzywnego, gdzie wyrywaliśmy piękne, czerwone, okrągłe rzodkiewki, tak niedawno przez dzieci posiane. Zajrzeliśmy też do ogródka kwiatowego, aby posadzić kolejne kwiatki - goździki brodate (ciekawe, czy im brody wyrosną?) i sprawdzić jak się mają nasze kosmosy (rosną!). Jak na czerwiec przystało - była też uczta czereśniowa.....mniam. W przedszkolu czekała na wszystkich kolejna niespodzianka ufundowana przez Radę Rodziców - bańki oraz soki. Dziękujemy:) Wszystkim dzieciom życzymy samych radosnych i szczęśliwych dni :)