Spotkanie z policjantem

W piątek 27 maja odwiedził nas pan policjant - pan Wiktor. Dzieci utrwaliły zasady bezpiecznego przechodzenia przez drogę, a także przypomniały sobie jak bezpiecznie spędzać wakacyjny czas nad wodą, w górach czy podczas zabaw na podwórku. Pan policjant objaśnił także Motylkom, jak zachować się w stosunku do osoby nieznajomej lub obcego psa. Przypomniał również o konieczności jeżdżenia dzieci w fotelikach z zapiętymi pasami. Dzieci zobaczyły policyjne wyposażenie i umundurowanie, które jest niezbędne podczas wykonywanej służby. Pan Wiktor przypomniał też, jak ważne jest słuchanie opiekunów (rodziców w domu, a pań w przedszkolu) i przestrzeganie wspólnie ustalonych zasad bezpiecznego zachowania się w przedszkolu i w domu. Radził też, aby w sytuacjach różnych zdarzeń, gdy dzieci nie wiedzą, co zrobić, zawsze poinformowały dorosłych. Na zakończenie spotkania była mała chwilka na przytulasy z maskotką policyjną - Pyrkiem:)
Dzieci z wielką uwagą wysłuchały tych ważnych porad, a w nagrodę otrzymały odznakę ,,Młodszego pomocnika policjanta”. Panu Wiktorowi dziękujemy za bardzo ciekawe spotkanie:)