Spotkanie z koniem

W piątek odwiedziła nas pani Ola - instruktor jazdy konnej. Przyjechała na koniu, który nazywa się Melkauer, pseudonim "Chudy":) Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o konia, jak go czyścić, osiodłać i czym karmić. Pani Ola zwróciła szczególną uwagę na zachowanie ciszy i spokoju w obecności koni. Zademonstrowała trzy z czterech podstawowych chodów konia: stęp, kłus i galop. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały ciekawostek z życia koni. Poznały też strój jeździecki, dowiedziały się co to czaprak, bryczesy, wodze, wędzidło, kask, toczek i siodło. Każdy mógł też dosiąść Chudego i przekonać się, że świat z perspektywy końskiego grzbietu wygląda trochę  inaczej. Pani Oli i Chudemu dziękujemy  za miłe spotkanie:)