Organizacja roku szkolnego 2021/2022

Szanowni Państwo !

Informujemy, że od 01.09.2021 r. zaczynamy nowy rok szkolny. W kościańskich przedszkolach obowiązują wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego.  Każda placówka ma swoją specyfikę, dlatego procedury postępowania dostosowane są do jej charakteru (np. wielkość przedszkola, rozmieszczenie pomieszczeń, sposób organizacji zajęć, który może mieć wpływ na szerzenie się zakażeń pomiędzy grupami dzieci). Do przedszkola mogą uczęszczać wyłącznie dzieci zdrowe, bez objawów infekcji dróg oddechowych, których domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych. W przypadku, gdy istnieje podejrzenie, że dziecko nie jest zdrowe nie ma możliwości wprowadzenia dziecka do przedszkola. Dzieci będą odbierane w pomieszczeniu przy drzwiach wejściowych do pomieszczenia przed szatnią. Dzieci, które dopiero rozpoczynają edukację przedszkolną /zostały przyjęte w  rekrutacji 2021/2022/ w okresie 01.09.2021 – 15.09.2021 będą odbierane w pomieszczeniu następnym.

Wejście A

Oddział Motylki  Nauczyciele Dorota Kaźmierczak, Aleksandra Szczerbal, Sonia Frąckowiak

Oddział Krasnalki Nauczyciele Małgorzata Ptak, Zuzanna Hoffmann

Oddział Puchatki Nauczyciele Sonia Frąckowiak, Katarzyna Konieczna, Anna Szura

Wejście B

Bocianki Nauczyciele Marta Andrzejewska, Anna Szura

Zajączki Nauczyciele Teresa Szymanowska, Karolina Kaczmarek

Biedronki Nauczyciele Beata Grześkowiak, Aleksandra Szczerbal

Nauczyciele przygotowujący dzieci do posługiwania się językiem angielski -  Katarzyna Konieczna, Marta Andrzejewska

Pomoc Psychologiczno – Pedagogiczna – Marta Andrzejewska /terapia pedagogiczna/, Katarzyna Konieczna /logopedia/

Religia – Małgorzata Zielińska

Jeżeli przewidywany jest odbiór także przez osoby inne niż rodzice, prosimy o przesłanie na adres przedszkolenr2koscian@op.pl lub przyniesienie do przedszkola wypełnionego druku Upoważnienie do odbioru dziecka /zakładka Dokumenty/.

W pierwszym dniu przyjścia dziecka do przedszkola prosimy o przyniesienie wypełnionego druku – zgody na pomiar temperatury /Załącznik Nr 3 do Zarządzenia Nr 248/20 BURMISTRZA MIASTA KOŚCIANA z dnia 18 maja 2020 r. druk/  i umieszczenie go w wyznaczonym pojemniku.

Dzieci nie przynoszą do przedszkola zabawek, maskotek, książek itd. Ubrania zapasowe proszę umieścić w podpisanym foliowym worku. Prosimy także o przyniesienie podpisanych paputków.

Organizacja odpoczynku /tzw. leżakowanie/ w grupie Krasnalki. Dzieci będą odpoczywać po obiedzie na leżakach, nie będą jednak przebierane w piżamki.

Pytacie Państwo o szczoteczki do zębów, o ręczniki i o fartuszki. Ręczniki mamy papierowe, mycie zębów na teraz jest w przedszkolu zawieszone. Będziemy obserwować sytuację i w miarę możliwości czynność mycia zębów do przedszkola być może wróci. Jeżeli chodzi o fartuszki – decyzja należy do Państwa.

Zebrania z rodzicami /każda grupa oddzielnie/ odbędą się w dniach 02.09 – 07.09. 2021 r, o godz. 17.00. W miarę możliwości /jeżeli pogoda na to pozwoli/ zebrania odbędą się na placu przedszkolnym.

02.09.2021 r. – Krasnalki i Zajączki

06.09.2021 r. – Puchatki i Biedronki

07.09.2021 r. - Motylki i Bocianki

Proponujemy, aby w pierwsze dni dzieci, które dopiero zaczynają przedszkolną edukację były odbierane troszeczkę wcześniej. Dzieci przygotowujemy bez zbędnych emocji, konkretnie  i spokojnie. Nie straszymy, po prostu wyjaśniamy. Strasząc można zrobić krzywdę. Nawet w dobrych intencjach.

W przypadku pytań prosimy o kontakt elektroniczny przedszkolenr2koscian@wp.pl