Nauczanie zdalne - Liczymy Motylki

Dzisiaj kochani proponujemy Wam zabawy matematyczne. 

1. Oglądanie filmiku ,,Jak rodzi się motylek”
  https://www.youtube.com/watch?v=zNeizTuJCgg

 2. Słuchanie opowiadania o kolorowych motylkach - rodzic czyta opowiadanie o motylach, które pojawiły się nad łąką. Dziecko uważnie słucha i umieszcza na dywanie lub stole sylwety motyli (albo klocki) w odpowiednich kolorach. Oto opowiadanie:
Na łące budziło się życie. Zakwitało coraz więcej kwiatów, zwierzęta opuszczały zimowe kryjówki i cieszyły się promieniami słońca. Powróciły ptaki. Nad kwiatami fruwały małe owady. Stokrotkę, która wyciągnęła kwiat do słońca, najpierw odwiedził żółty motyl zwany cytrynkiem (dziecko umieszcza na dywanie sylwetę żółtego motyla). Potem przyleciał piękny niebieski motyl z rodziny modraszków (obok żółtej sylwety motyla dziecko umieszcza niebieską). Usiadł na stokrotce, skosztował nektaru i odfrunął. Kolejnym gościem był biały motyl z ciemnymi plamkami - to bielinek kapustnik, zwany tak z powodu jego częstego odwiedzania zagonów kapusty, na której chętnie składa jajeczka. (dziecko umieszcza białą sylwetę motyla na dywanie). Gdy dzień się powoli kończył, pojawił się jeszcze jeden motyl - pomarańczowy - o dziwnej nazwie czerwończyk dukacik (dziecko umieszcza na dywanie sylwetę pomarańczowego motyla).
 
3. Ćwiczenia w liczeniu oraz utrwalenie nazw kolorów.
Rodzic prosi dziecko, aby ułożyło motylki obok siebie i policzyło je. Następnie możemy poprosić dziecko, aby określiło w jakim kolorze jest pierwszy, drugi, trzeci i czwarty motylek.

4. Zabawa ruchowa ,,Fruwające motyle”
Dziecko i dorosły chwytają w ręce sylwety motylków i ,,fruwają” po łące (pokoju), szukając kwiatków (rozłożonych na podłodze gazet), przysiadają na nich, po czym znów ,,fruwają”.

Jeżeli macie ochotę możecie w wolnej chwili narysować lub namalować motylka. Może zainspirują Was motylki przedstawione na zdjęciach u dołu strony (przy okazji spróbujcie wspólnie z dorosłymi odszukać wśród zdjęć motylki, które występowały w opowiadaniu). Możecie też wysłuchać piosenki ,,Przyjaciel motyl”. Link do piosenki poniżej:
 https://www.youtube.com/watch?v=s9w_JhLGNpA

« powrót