Święto mamy

patrzenia...

A do łąki dodamy

życzenia.

Motylki w ubiegłym tygodniu rozmawiały o rodzinie, o tym jak Motylki spędzają czas ze swoją rodziną, jak mają na imię członkowie rodziny i jaki mają zawód. Obejrzeliśmy też kolejny raz prezentację o naszych zwierzętach domowych i tych przydomowych :)

Motylki wykonały wspólną pracę - Łąkę majową na styropianie, różnymi technikami. Ta łąka potrzebna nam była do nazywania zwierząt i roślin oraz do śpiewania piosenki dla mamy, której tekst widnieje powyżej.

W kącikach zadaniowych Motylki z darów tworzyły laurkę dla swojej mamy, malowały portret pt. "Jak wygląda moja mama" oraz przygotowały prezent dla swoich mam - własnoręcznie uszyte serduszko (które miało pozostać tajemnicą aż do dzisiejszego dnia, chociaż wiemy, że trudno było im wytrzymać, ponieważ są bardzo dumne z wykonanej pracy). Dzieci trochę się obawiają, że mamusie nie uwierzą, że same je uszyly, dlatego mamy dowód - zapraszamy do fotorelacji :)

Motylki wymyśliły także niepowtarzalne życzenia i wykonały laurki.

A dzisiaj w przedszkolnej sali uczciliśmy Dzień Mamy - tańcząc przy kwiatkach, śpiewając piosenki "Maj jest piękny", "Mamo, chodź z nami" oraz "Kocham Cię, Ti Amo, Je t'aime".

Zorganizowaliśmy także wystawę Portretów Mam w oknach motylkowej sali, można przyjść obejrzeć i podziwiać :)

://www.youtube.com/watch?v=IdxQW3jqYtA - piosenka Kocham Cię, ti amo, je t'aime

Kochane Mamy - życzymy Wam wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta i żeby się spełniły życzenia od dzieci :)